Nastupi

Predstavnici BiH na Eurosongu 2016. nastavljaju sa promocijom pjesme "Ljubav je"

Mjesec dana prije održavanja Eurosonga 2016., najznačajnijeg muzičkog takmičenja u Evropi, predstavnici naše zemlje nastavljaju promotivne aktivnosti radi što boljeg upoznavanja publike s pjesmom “Ljubav je…”, autora Almira Ajanovića, koju će izvesti na sceni Globe Arene u Stockholmu.

 

Proteklog vikenda nastupili su na tradicionalnom koncertu u Amsterdamu u Holandiji, koji iz godine u godinu vrlo uspješno organizuju najveći obožavaoci Takmičenja za pjesmu Evrovizije. Ove godine “Eurovision in Concert” održan je na otvorenoj sceni trga u centru Amsterdama, a nastupalo je 26 predstavnika zemalja učesnica na Eurosongu 2016. Bila je ovo idealna prilika za Dalal, Deena, Anu i Jalu da široj evropskoj publici predstave pjesmu s kojom će braniti boje Bosne i Hercegovine na ovogodišnjem Eurosongu. Nakon nastupa uslijedili su brojni intervjui, a naša ekipa je prezadovoljna reakcijom, kako publike tako i novinara, koji su samo zbog ovog događaja stigli u Amsterdam iz svih krajeva Evrope.

Odmah po povratku u zemlju, naši predstavnici nastupili su na manifestaciji „Večernjakov pečat“. Jubilarni, 15. izbor osobe godine, koji zajednički organizuju redakcija Večernjeg lista u BiH i medijski partner BHRT, i ove godine održan je u Mostaru, a Dalal, Deen, Ana i Jala nastupili su kao specijalni muzički gosti.

Prisutni u dvorani Hrvatskog doma herceg Stjepana Kosače, kao i gledaoci ispred tv ekrana, mogli su uživati u izvedbi naših predstavnika i pjesmi „Ljubav je…“.

Nakon nastupa na “Večernjakovom pečatu”, bh. tim počinje s intenzivnim koerografsko-pjevačkim probama, kako bi nastup na sceni Globe Arene u Stockholmu, koji je osmislio reditelj Haris Pašović, bio izveden besprijekorno.

Napominjemo, BiH nastupa u prvoj polufinalnoj večeri, 10. maja pod rednim brojem 17.

1. Polufinale - 10.5. u 21:00

Armenija, Austrija, Azerbejdžan, Bosna i Hercegovina, Hrvatska, Kipar, Češka, Estonija, Finska, Grčka, Mađarska, Island, Malta, Moldova, Crna Gora, Rusija, San Marino, Holandija

2. Polufinale - 12.5. u 21:00

Albanija, Australija, Bjelorusija, Belgija, Bugarska, Danska, Makedonija, Gruzija, Irska, Izrael, Latvija, Litvanija, Norveška, Poljska, Srbija, Slovenija, Švicarska, Ukrajina

Finale - 14.5. u 21:00

Francuska, Njemačka, Italija, Španija, Švedska, Engleska.

Socijalne mreže

Video (BiH - ENG)

  • #LJUBAVJE

GENERALNI SPONZOR